LG G4 Format Atma

LG G4 Format Atma

5 Haziran 2017 0 Yazar: admin

LG G4 Nasıl Format Atılır

LG G4 marka bir telefona sahipseniz ve telefonunuza virüs bulaşmışsa veya oldukça yavaş çalışıyorsa format atma gereksinimi duyabilirsiniz. Bunun için Android işletim sistemine sahip her akıllı telefonda olduğu gibi burada da iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi, telefonun içerisinden fabrika ayarları kısmından yapılmaktadır. Diğeri ise telefon üzerinde bulunan tuşları koordine ederek gerçekleştirilmektedir. Ayrıca telefonunuza format atmak için batarya seviyenizin en az %50 olması gerekmektedir. Şimdi iki yöntemi de detaylıca inceleyelim…

Fabrika Ayarlarından Format Atma

LG G4 için fabrika ayarlarını kullanarak telefonunuzu sıfırlamak istiyorsanız, öncelikle ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Buradan geneli seçip “yedekle ve sıfırla” bölümüne giriş yaparak devam etmelisiniz. Devamında karşınıza gelen “fabrika verilerine sıfırla” kısmından “telefonu sıfırla” seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Bu kısımdan da son olarak “her şeyi sil” bölümünü seçerek telefonunuzun yeniden yapılandırılmasını bekleyebilirsiniz. Bu yöntem, genellikle telefonun dahili bölümlerine erişim sağlayabiliyorken virüs gibi tehditlerle karşı karşıya kalındığında uygulanır. Telefon kilidinin bloke olması veya telefonun hiç açılmaması gibi durumlarda ise tuş kombinasyonu yapılarak format atma işlemi gerçekleştirilir.

Tuş Kombinasyonu Yaparak Format Atma

Bu format işlemine başlamak için öncelikle telefonunuzu kapatmalısınız. Kapalı konumdaki telefonunuzun arka kısmında bulunan “sesi azalt” tuşuna basılı tutmalı ve bu esnada güç tuşuna basmalısınız. Telefon normal açılıyormuş gibi LG yazısı belirdiğinde parmaklarınızı tuşlardan çekmelisiniz. Ardından yine güç tuşuna basılı tutmaya devam edip, Factory Hard Reset bölümüne ulaşmalısınız. Burada dokunmatik devre dışı kalacaktır ve sadece düğmelerle işlem yapabileceksinizdir. Devamında gerekli adımları izleyerek format işlemini tamamlayabilirsiniz.