League of Legends Ping Düşürme II

League of Legends Ping Düşürme II

18 Mayıs 2017 0 Yazar: admin

Tekrar merhaba. League of Legends Ping Sorunu adlı yazımda ufak tefek ve basit yöntemlerden bahsetmiştim. LoL ping sorununa yönelik bir çok yöntem var elimde. Kendi denediğim ve çalışan yöntemleri yazmaya gayret ediyorum. Saçma sapan forumlarda halen ping düşürmek için VPN öneren aptallar var. Forum demişken, adam lolda ping sorunu yaşıyorum diye konu açıyor. Hemen imzası 20 satır olan aptal moderatörden yanıt geliyor; kardeşim oyun ayarlarını düşürürsen düzelecektir. iyi forumlar. rep lütfen 

Bu nedir lan? Bu nasıl bi kafadır? Bir tek bu konuda böyle değil, her konuda bu şekilde davranan bir milletiz. Her neyse. Konumuza dönelim. Bütün yöntemleri paylaşıp her şeyi karıştırmak yerine, basitten zora giderek çözüme ulaşmanız daha mantıklı. O yüzden parça parça paylaşıyorum başka bir amacım yok. Elbet bir adımda pinginiz düzelecektir.


Bu yöntemde kayıt defterinde ki bir kaç ayarla oynayacağız. Bazı forumlarda bu işlemin ters teptiğini okudum. Aynı yöntemleri takip ederek eski haline döndürebilirsiniz. İşe yaramayıp zarar verdikten sonra avel gibi gelip küfür etmeyin diye uyarıyorum.

Başlat > Çalıştır kısmına gelin ve regedit yazın.

Solda ki menüden takip ederek bu bölüme gelin; H_L_M/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/
HLM: HKEY_LOCAL_MACHINE

Interfaces bölümünde olduğunuzdan emin olduktan sonra boş alana sağ tıklayıp, Yeni > DWORD (32 bit) değerini seçin ve oluşan değere TCPNoDelay ismini verin. Oluşturduğunuz değere çift tıklayarak 1 değerini verin. Ondalık seçili olsun.

Üstte ki işlemi tekrarlayın ve yeni bir DWORD oluşturun. Bu değere TCPAckFrequency ismini verip buna da 1 ve ondalık değerlerini verin.

Kayıt defterinde ki işlerimiz bitti.

Denetim Masası > Program Ekle/Kaldır kısmına gelin. Sol tarafta ki Windows özelliklerini aç veya kapat sekmesine gelin.

Listeden Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu yazan yerin sol tarafında ki kutuya tıklayarak aktif edin. Bu seçeneğin alt kutucuklarını da seçmeyi unutmayın. Ayarları kaydedip çıkın. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmekte. Aksi halde çalışmayacaktır. Yeniden başlattıktan sonra altta ki işlem ile bitiriyoruz.


Tekrar kayıt defterini açıyoruz. HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ bölümüne geliyoruz. Boş alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32bit) değerini oluşturuyoruz. Buna TCPNoDelay ismini vererek 1 ve ondalık değerlerini atıyoruz.

Windows 7nin 64 bit sürümünü kullanan arkadaşlar 32 bit değerlerini deneyebilir. Ben denedim ve oldu.

İşlem bu kadar. Sonra ki ping düşürme yazılarında görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan LoL ping düşürme başlıklı makalemizde lol ping sorunu çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.