Bir Blog’un En Vazgeçilmez Makalesi

Bir Blog’un En Vazgeçilmez Makalesi

13 Haziran 2017 0 Yazar: admin

Web Tasarım

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki web tasarımın, web programcılığının önemi günden güne artmakta. Buna ayak uydurabilmek adına firmalar kendileri için yararlı olacağını düşündükleri web sitelerini açıyor veya açtırıyorlar. Bu sayede amaçlarını müşterileriyle daha rahat paylaşma imkanı buluyorlar. Hatta bunu yapan birkaç şirket değil, bilakis neredeyse tüm şirketler bu yöntemi uygulamakta.

Web Tasarım Nedir?

Birçok kişinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını düşündüğü web tasarım, bir web sitesinin oluşturulması için geçen sürede yapılan görsel ve fikirsel işlemlerin tümüne verilen addır. Bu işlemleri uygulayabilmek için, yani web tasarım işlerini en iyi şekilde hazırlayabilmek için bazı programlara ve bu programları kullanabilmek için de belli düzeyde kodlama bilgisine ihtiyaç duyulur. Kodlama bilgisi, programlama dillerindeki hakimiyettir. HTML, PHP ve CSS gibi yaygın olarak kullanılan programlama dilleri ve biraz da hayal gücü ile verimi yüksek web siteleri hazırlanabilir. Peki web tasarım yapmanın firmalar için önemi nedir?

Web Tasarımın Önemi

Günümüzde hemen her firmanın bir web sitesi vardır ve sahip oldukları bu web sitesi sayesinde kendilerini çok daha iyi ifade edebilir ve daha etkileyici bir biçimde müşterilerine hizmet tanıtımı yapabilirler. Bunun en iyisini yapabilmek için de kullandıkları sitenin tasarımı göze hitap etmelidir. Siteye giren ziyaretçi, siteden çıktıktan sonra istediğini almış olmalıdır. Ayrıca firmalar, müşterileriyle aktif bir şekilde iletişim halinde olmak isterler. Bunu da en iyi biçimde web sitelerini kullanarak yapabilirler. Kısacası web tasarımın önemi firmalar için birçok yerde kendini göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan CloudFlare nedir? CloudFlare ne işe yarar? başlıklı makalemizde cdn sistemi ve cloudflare hakkında bilgiler verilmektedir.