Android mi yoksa iOS mu?

Android mi yoksa iOS mu?

1 Mart 2015 0 Yazar: admin

Yeni akıllı telefon alıcılarının kafalarındaki en zor sorudur bu aslında. Kimisi Android der kimisi iOS size şunu söyleyeyim, iOS her zaman hızlıdır neden derseniz okumaya devam edin.

Bakın Android kısa bir zamanda 750 milyon gibi bir rakama ulaştı. Bu kadar hızlı büyümesindeki etken ise açık kaynak kodlu olup kolay çalıştırıla bilen bir sistem olmasıdır. Bundan dolayı Android belli bir kalıbı vardır fakat belli kuralları değiştiremezsiniz. O zaman dediğim gibi Google Play’dan indirdiğiniz bir uygulamayı açmayacaktır. Bunun ispatı zaten şu anda önemli markaların Android’i çalıştırması için çok güçlü donanımların kullanılması olmuştur. iOS ise yazılımını tamamen kendi donanımıyla birleştirerek Donanım performans oranında en iyi teknoloji firmasıdır. Bu yüzden Samsung kendi mobil işletim sistemini geliştirmektedir. Bkz. Tizen O yüzden kendi aranızda konuşurken bile bu faktörleri konuşmaktan vazgeçmeyin arkadaşlar. Bir cihazın RAM’i yada İşlemcisi güçlü diye her zaman hızlı olacak değil ama karar sizin. Çünkü son zamanlarda Android’de baya hızlı gelişme gösterdi. Seçim sizin 🙂

Bir önceki yazımız olan SONY XPERIA Z Su Geçirme Sorunu başlıklı makalemizde sony telefon su geçirdi, su geçirme sorunu ve telefonum su geçirdi ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.